The Duke of Edinburgh’s International Award

The Duke of Edinburgh’s International Award

Naše škola je místním centrem programu DofE (The Duke of Edinburgh’s International Award) od školního roku 2015/2016. Od té doby se do programu aktivně zapojilo přes šedesát studentů, kdy 18 z nich získalo minimálně jednu ze tří úrovní ocenění (bronzová, stříbrná či zlatá).

Aktivity, které studenti v rámci programu plní, jsou velmi různorodé a mají charakter tří „disciplín“. Studenti se zlepšují či se učí novým dovednostem. Naši studenti např. žonglují, skládají Rubikovu kostky na čas, trénují zvířata, pečou dorty, procvičují se v angličtině, čtou české i cizojazyčné knihy, šijí či hrají na hudební nástroj. Dále pěstují sporty jako je např. cyklistika, běh, posilování či hraní míčových sportů. V rámci dobrovolnictví pak sbírají odpadky, setkávají se se seniory nebo organizují programy pro děti v mateřských školách, volnočasových centrech, školních družinách či v sociálních službách pro hendikepované děti.
Nepostradatelnou součástí každé úrovně jsou cvičné a ostré expedice, které mají prověřit zdatnost, týmovost, organizační schopnosti a další dovednosti účastníků nezbytné k přežití v přírodě bez moderních technologií, pouze s mapou, se stany a se základními potravinami, ze kterých se na ohni v kotlíku stávají po celodenní túře delikatesy. Dodnes se studenti společně s vedoucími programu z naší školy vydali na téměř dvě desítky cvičných a ostrých expedic, a ač většina z nich byla pěší vedoucí po bohaté síti českých turistických tras, na dvou expedicích si studenti zvolili za dopravní prostředek kánoi a v budoucnu jsou plánovány také výpravy na kolech. V rámci expedic studenti poznávají různá zákoutí České republiky, tvoří průvodce kulturní i přírodní krajinou, sbírají odpadky a dalšími způsoby přispívají společnosti v jejich okolí.
Případní zájemci o účast v programu se mohou přihlásit kdykoliv v průběhu roku či vyčkat na detailnější informace, které jsou společně s účastníky DofE předávány na informačním setkání pořádaném každoročně na začátku školního roku.
Děkujeme všem současným účastníkům za jejich úsilí a nadšení a těšíme se na případné zájemce.

Kateřina Přibylová a Anna Martínková

 

Partner link: mantapslot idncash pandora188 naga303 dewatogel megawin188 ingatbola88 indobet vegas4d luxury777 luxury138 bro138 bos88 sky77 ligaplay88 dewagg qqnusa hoki368 zeus138 roma77 pokerseri autowin88 mantra88 warungtoto