Školní časopis Větrák 2023/2024

Školní časopis Větrák 2023/2024

Školní časopis Větrák má dlouhou tradici: od roku 1999 vychází bez přestávky až dodnes. Vystřídaly se v něm desítky redaktorů a lehce se proměňují i patroni časopisu z řad učitelů.
Přiznám se, že jsem byla přítomna u zrodu časopisu, proto má jeho existence pro mě osobní význam. Pozoruji jeho proměny a mění se i komunikace s redaktory. Něco zůstává stejné: vědí, co chtějí. Stále mají ambice, co všechno bude a kolik čísel během roku zvládnou dokončit. A my patroni víme, jak trnitá je cesta ke každému dalšímu číslu časopisu, ale iluze jim nebereme.
Koncem roku 2023 jsme vyzkoušeli časopis tisknout ve škole – to z důvodu šetření financí. Každé číslo doslova projde rukama redaktora a tak to bylo v prvních letech Větráku.
Větrák má v roce 2024 výročí 25 let od svého vzniku, přejeme mu i nadále nadšené a tvořivé tvůrce a spoustu energie a vytrvalosti nám všem.

Mgr. Jana Košanová, patronka časopisu

Finančně podpořeno MČ Praha 6.


Slovo redaktora

„Jak slepý přijde k houslím.“ – Tak obdobně jsme Větrák převzali my coby jeho nová redakce. Bez zkušeností a možná bez předpokladů (a zhruba z toho důvodu) jsme se do toho, mimo jiné, vrhli s patřičnou vervou.
Trio „ambiciózních” prváků s nadšením pro podobné záležitosti, které nová škola skýtala. Zhruba tak by se naše situace dala nejlépe pojmout.
Chtěli jsme co nejdůstojnějším způsobem pokračovat ve vedení redakce Větráku a zároveň do něho zanést vlastní rukopis.
Na rozdíl od minulé redakce se nám problémy distanční výuky a vzájemné odloučenosti vyhnuly a měli jsme nejlepším způsobem vyhrazenou cestu ke společné práci bez zábran okolností. Z toho důvodu, na rozdíl od předchozí redakce, se Větrák nestal jedinou věcí, která nás spojuje tak silně.
Školní časopis tvoří především studenti a jejich příspěvky jsou výpovědí o životu uměleckého ducha u nás a o odvaze ho projevit třeba právě ve Větráku.
Dokud na naší škole bude podobné podnebí jako doposud a studenti budou se zájmem umožňovat chod Větráku, budeme my, redaktoři, a věříme, že i jeho budoucí redakce, k jeho výrobě přistupovat s patřičnou odpovědností a snad i zápalem.

Za redakci Větráku Filip Kasan (3. A)

Duben 2023

Prosinec 2023

Partner link: mantapslot idncash pandora188 naga303 dewatogel megawin188 ingatbola88 indobet vegas4d luxury777 luxury138 bro138 bos88 sky77 ligaplay88 dewagg qqnusa hoki368 zeus138 roma77 pokerseri autowin88 mantra88 warungtoto